- Warta Gorzów Wlkp. - Pniówek Pawłowice 2-0
- Górnik Zabrze - Lech Poznań 4-2
- Karkonosze Jelenia Góra - Górnik II Zabrze 2-0
- Inter Mechnica - LZS Nowy Dwór 2-1
- Podbeskidzie Bielsko-Biała - Podhale Nowy Targ 2-1
- Chojniczanka Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 2-0
- Miedź II Legnica - LZS Starowice 2-1
- Carina Gubin - Polonia Nysa 1-2
- MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 6-0
- LKS Goczałkowice - Zagłębie II Lubin 3-2
-

V liga Katowice (Piłka nożna) -

V liga Opole (Piłka nożna) -

IV liga (Piłka nożna) -

III liga (Piłka nożna) -

II liga (Piłka nożna) -

I liga (Piłka nożna) -

Baraż o IV ligę (Piłka nożna) -

Baraże o baraż do III ligi (Piłka nożna) -

Baraże o III ligę (Piłka nożna) -

Baraże o II ligę (Piłka nożna)
Liga LIVE
|
Ostatnie wyniki
|
O co tu chodzi?
| Piłka nożna - II liga |
Jak się dowiadujemy, po cofnięciu licencji opolskiej Odrze przez PZPN wszystkie jej drużyny zostały zawieszone, a zaplanowane mecze się nie odbędą. Dotyczy to drużyny rezerwowej, juniorów, trampkarzy i juniorów młodszych! Zawieszenie to obowiązuje do czasu podjęcia decyzji przez OZPN!
O co tu chodzi? PZPN cofa licencję na grę opolskiej Odry w II lidze. Jednocześnie zawiesza rezerwę grającą w okręgówce, której ta licencja wogóle nie dotyczy. Podobnie, jeśli chodzi juniorów i pozostałe drużyny młodzieżowe. Na dodatek oczekuje podjęcia decyzji przez OZPN. Co to oznacza?
Czy wszystkie drużyny Odry przegrywają teraz walkowerem? Czy są wycofane z rozgrywek? Czy wobec tego nie ma potrzeby likwidacji klubu Odra Opole, bo PZPN wyręczył opolski klub w tej decyzji? Czy wobec tego drużyna rezerwa, która zajmuje pierwsze miejsce, nie uzyska awansu? Czy juniorzy, którzy także zajmują pierwsze miejsce, zostaną pozbawieni tytułu Mistrza Województwa? I czy wreszcie, skoro PZPN scedował podjęcie decyzji na OZPN - to czy OZPN może przywrócić licencję Odrze i anulować uchwałę PZPN?
Orzeczenie Wydziału Dyscyplinu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na posiedzenu w dn. 19.05.2009 po rozpoznaniu sprawy syg. akt WD/39/07, WD/74/08, WD/123/08, WD/176/08, WD/04/09 i WD/18/09 dotyczących rażącego naruszenia przepisów związkowych przez OKS Odra Opole z siedzibą w Opolu, cofa zawieszenie licencji dla klubu pod rygorem natychmiastowego wykonania. Mecze drużyn Odry we wszystkich klasach rozgrywkowych (na wyjeździe i u siebie) zawiesza się w udziale w rozgrywkach do czasu podjęcia decyzji przez Opolski Związek Piłki Nożnej !!!
Jeśli ktoś w tym galimatiasie coś rozumie, to prosimy pisać, może coś się nam rozjaśni. Nie pozwólmy PZPN-owi deptać i kopać leżącego. Pozwólmy zbankrutowanej Odrze uczciwie zakończyć rozgrywki, godnie przełknąć pigułkę goryczy i odpokutować za swe grzechy. Samoistna likwidacja klubu jest już wystarczającą karą i dla klubu, i dla kibiców. Nie potrzeba, aby PZPN dokładał swojego klapsa.