⚽ Kalendarzyk kibica

📅 2026-08-01 (sobota)
⚽ Piłka nożna
Piast Gliwice - Wisła Kraków
4-3
Korona Kielce - Górnik Zabrze
20:15
Zagłębie II Lubin - Sparta Katowice
1-0
Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie Sosnowiec
0-0
ROW Rybnik - Warta Gorzów Wlkp.
5-1
Barycz Sułów - MKS Kluczbork
2-0
Odra Bytom Odrzański - Polonia Nysa
3-0
📅 2026-08-02 (niedziela)
⚽ Piłka nożna
GKS Katowice - Radomiak Radom
3-1
Ruch Chorzów - Miedź Legnica
0-2
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
3-3
Rekord Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz
3-0
📅 2026-08-03 (poniedziałek)
⚽ Piłka nożna
Chrobry Głogów - Odra Opole
0-1
📅 2026-08-07 (piątek)
⚽ Piłka nożna
Polonia Bytom - Pogoń Siedlce
18:00
Polonia Warszawa - Ruch Chorzów
20:30
Stal Brzeg - Ślęza Wrocław
18:00
📅 2026-08-08 (sobota)
⚽ Piłka nożna
Radomiak Radom - Górnik Zabrze
14:45
Puszcza Niepołomice - Odra Opole
15:30
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk
20:15
Rekord Bielsko-Biała - Stal Stalowa Wola
17:00
Sparta Katowice - Stilon Gorzów Wlkp.
12:00
MKS Kluczbork - Górnik Polkowice
17:00
Polonia Nysa - Zagłębie II Lubin
18:00
Karkonosze Jelenia Góra - ROW Rybnik
19:00
Górnik Zabrze - Stal Rzeszów
12:00

W Racławicach Śląskich zjawili się dzisiaj piłkarze i kibice Odry Opole. Również przybyły tam Moje Wielkie Mecze, bo uznaliśmy, że mecz z Odrą, to będzie wielkie wydarzenie dla kibiców Racłavii. Chyba tak nie było, bo na trybunach zasiadło około 240 widzów i coś mi się wydaje, że tych przyjezdnych była większość. Obie drużyny zagrały w 1/32 regionalnego Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem była Odra, która gra 2 klasy wyżej, czyli w IV lidze. Trenerem jej jest Dariusz Żuraw, który dość długo grał w Bundeslidze.  Racłavia gra w lidze okręgowej. Na boisku tej różnicy nie było widać. Wprawdzie Odra wygrała pewnie, choć tylko 1-0, ale Racłavia nawiązała z nią wyrównaną walkę. W pierwszych 10 minutach gospodarze przeważali.

Potem Odra przeprowadziła kilka ciekawych akcji. Można je zobaczyć na filmiku, który nakręciłem. W 19 minucie, pięknym strzałem z rzutu wolnego, bramkę dla Odry zdobył Filipowicz. Można to zobaczyć na 2 filmikach, jakie udostępniłem na You Tube. Potem mecz był wyrównany i słaby. Niestety, ale to nie Racłavia wzniosła się na IV-ligowy poziom, a raczej Odra dorównała do poziomu ligi okręgowej. Szczególnie słaba była II połowa. Znudzeni meczem kibice Odry wzięli piłkę i zaczęli grać sobie na bocznym boisku. Ich koledzy odwrócili się tyłem do boiska i patrzyli na zmagania kibiców. Ci długo nie pograli, bo miejscowa ochrona zabrała im piłkę, co doprowadziło do konfliktu na linii ochrona – kibice Odry. Opolscy kibice nie angażowali się w doping. Było ich słychać tylko dwukrotnie. Pierwszy raz, gdzieś około 10 minuty, gdy oznajmili, że są zawsze tam, gdzie Odra gra i drugi raz, gdy wpadła bramka. Wywiesili tylko 1 transparent - FC Prudnik.
Wchodząc na mecz ucieszyłem się, że na to spotkanie były bilety, bo w swojej kolekcji ich jeszcze nie miałem. Wzdłuż boiska w Racławicach Śląskich jest rów, do którego co chwilę wpada piłka. Gospodarze są na to przygotowani, bo mają podbieraki do ich wyławiania. Stadion ten jest 95, na którym oglądałem mecz. Już zaczynam się zastanawiać, który stadion wybrać na jubileuszowy, czyli 100 mecz. Dojdzie do tego już jednak na wiosnę.
Racłavia Racłavice Śląskie – Odra Opole 0-1
Zdjęcia i filmy z meczu znajdziecie na mojewielkiemecze.wodip.opole.pl