Nice I liga: GKS Katowice załamuje swoich kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
zdjęcie autora artykułu

GKS Katowice przegrał 1:2 z Puszczą Niepołomice i po trzech meczach w Nice I lidze ma tylko punkt. Szybciej niż katowiczanie odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie Stomil Olsztyn.

GKS Katowice ponownie nie potrafił wykorzystać atutu własnego boiska i prowadzenia. W meczu z Puszczą Niepołomice przypomniał o sobie Grzegorz Goncerz, który w 48. minucie strzelił gola po rajdzie Pawła Mandrysza.

Później do głosu doszedł beniaminek, który odwrócił wynik 0:1 na 2:1. Do bramki Sebastiana Nowaka trafili Marcin Orłowski oraz Dawid Ryndak. Puszcza pozostała więc niewygodnym przeciwnikiem dla renomowanego klubu. W 2014 roku drużyna z Małopolski spadła z zaplecza Lotto Ekstraklasy, ale akurat z GieKSą nie przegrywała. Wówczas zremisowała w Katowicach 1:1, a w piątek zdobyła stadion przy Bukowej.

GKS Katowice ma tylko punkt w tabeli. Pod wodzą Piotra Mandrysza nie wygrał jeszcze meczu. Ponadto zdobył "oczko" w pięciu ostatnich konfrontacjach na własnym terenie.

Wcześniej niż GieKSa przełamał się Stomil Olsztyn. Drużyna Tomasza Asenskiego dostała pozwolenie na grę na własnym stadionie i potrafiła tę szansę wykorzystać. Trzy gole strzeliła Podbeskidziu Bielsko-Biała między 50. a 69. minutą. "Osieroconych" przez Jana Kociana bielszczan było stać tylko na gola honorowego Pawła Tomczyka.

Pozostałe mecze 3. kolejki zostaną rozegrane w sobotę i w niedzielę.

3. kolejka Nice I ligi:

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0) 1:0 - Grzegorz Goncerz 48' 1:1 - Marcin Orłowski 65' 1:2 - Dawid Ryndak 86'

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:0) 1:0 - Piotr Głowacki 50' 2:0 - Adrian Karankiewicz 65' 3:0 - Artur Siemaszko 69' 3:1 - Paweł Tomczyk 85'