Odra Opole – Górnik Łęczna 3:0 (2:0)

W meczu 1 kolejki Nice 1 ligi Górnik Łęczna przegrał z Odrą Opole 0:3. Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Peroński, Marcin Wodecki z rzutu karnego i Marek Gancarczyk.

W pierwszym kwadransie spotkania oba zespoły badały swoje możliwości i nic nie wskazywało na takie zakończenie. W 18 minucie Mateusz Peroński pokonał Sergiusza Prusaka strzałem głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.  Po utarcie bramki obraz gry się nie zmienił i obie drużyny były bardzo spokojne w swoich poczynaniach. Końcówka pierwszej połowy przyniosła rzut karny dla zespołu z Opola. Po nierozważnym faulu jednego z naszych zawodników w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Wodecki.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej pobudzeni i byli odważniejsi w każdym aspekcie gry. Od razu przełożyło się to na sytuacje.  Bliscy zdobycia bramki byli Michał Suchanek i Patryk Szysz, ale zabrakło im precyzji. Dwa razy z dystansu próbował Robert Pisarczuk, ale również jego uderzenia minęły bramkę gospodarzy. W 63 minucie po akcji lewą stroną boiska zawodnik Odry dośrodkował piłkę po ziemi w  pole karne i z podania skorzystał Marek Gancarczyk podwyższając wynik dla gospodarzy.

Nasi zawodnicy zrywali się do walki i próbowali zdobyć chociaż honorowe trafienie. Patryk Szysz mógł dwa razy wpisać się listę strzelców. Kąśliwym uderzeniem popisał się też Sebastian Szerszeń, ale nie przekładało się to na poprawę rezultatu. W 90 minucie Filip Szewczyk po ładnej i szybkiej wymianie piłki znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz Odry. Wynik już się nie zmienił i sędzia zakończył spotkanie.

W sobotnim meczu w barwach Górnika zadebiutowało 11 zawodników, w tym 3 wychowanków. Patryk Szysz rozegrał 90 minut, Jakub Jaroszyński pojawił się na murawie w 70 minucie, a Piotr Pacek w 88 minucie. W grze naszego zespołu brakowało jeszcze zgrania i zrozumienia, co zresztą podkreślali sami zawodnicy po spotkaniu. Przed naszym zespołem już za tydzień kolejna okazja do zdobycia ligowych punktów.

W sobotę 5 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej Górnik podejmie Zagłębie Sosnowiec.

Bramki:  Mateusz Peroński 18′ Marcin Wodecki 42′ (k), Marek Gancarczyk 63′

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 8. Rafał Brusiło, 37. Martin Baran, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 11. Mateusz Marzec (59′, 6. Tomasz Wepa), 23. Mateusz Peroński (59′, 17. Jakub Habusta), 5. Rafał Niziołek, 99. Marek Gancarczyk, 88. Marcin Wodecki – 16. Bartłomiej Maćczak (79′, 30. Filip Żagiel).

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 22. Robert Pisarczuk, 18. Arkadiusz Kasperkiewicz (63′, 96. Sebastian Szerszeń), 20. Łukasz Wiech (70′, 2. Jakub Jaroszyński), 4. Rafał Kosznik – 7. Michał Suchanek (88′, 24. Piotr Pacek), 6. Paweł Sasin, 10. Filip Karbowy, 15. Grzegorz Bonin, 19. Filip Szewczyk – 11. Patryk Szysz.

żółte kartki: Niziołek, Peroński, Żagiel – Wiech.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).