Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Porażka w Gliwicach na zakończenie

• autor: Ozimek, 2014-11-22 19:26

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Małapanew uległa w Gliwicach rezerwom Piasta 0-3. Gospodarze wygrali pewnie, nasi piłkarze niestety zaprezentowali się słabo na tle zespołu Piasta, który był wzmocniony kilkoma zawodnikami z kadry pierwszej drużyny.

Piast uzyskał prowadzenie w 16. minucie meczu. Po zagraniu z autu piłkę do sitaki skierował Piotr Kwaśniewski. Chwilę po tym Małapanew mogła wyrównać, gdyż faulowany w szesnastce gospodarzy był Konrad Górniaszek. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dawid Czapliński, lecz uderzył w środek bramki, gdzie stał Damian Grondowy.

Do przerwy miejscowi podwyższyli jeszcze na 2-0, gdy w 26. minucie Marcina Fecia pokonał Patryk Dziczek. Małapanew w pierwszej połowie nie grała dobrze, z drugiej strony nieźle prezentowali się Gliwiczanie, w szeregach których mogliśmy oglądać takich piłkarzy jak Radosław Murawski, Armando Nieves czy Amine Hadj Said.

W drugiej połowie na bramkę Grondowego strzelali Mateusz Marzec (dwukrotnie), Czapliński, Górniaszek oraz Tomasz Robak, lecz to było za mało, aby nawiązać kontakt z dobrze grającym przeciwnikiem. Szczególnie mogła podobać się akcja Marca z 68. minuty, gdy minął on trzech obrońców i uderzył minimalnie nad poprzeczką z dwunastu metrów.

Pod koniec meczu wynik ustalił, po indywidualnej akcji, Patryk Dytko.

Piast II Gliwice - Małapanew Ozimek 3:0 (2:0)
1:0 Kwaśniewski 16'
2:0 Dziczek 26'
3:0 Dytko 78'

Małapanew: Feć - Ploch (46' Riemann), Baingo, Zmuda, Meryk - Górniaszek, Wróblewski (80' Cembolista) - Karabin (65' Reimann), Robak, Marzec - Czapliński. Trener: Dariusz Kaniuka.
Piast: Grondowy – Mokwa, Nieves, Stocki (87' Klimek), Moskwik – Dytko (83' Krawczyk), Murawski, Said, Dziczek (83' Kubik), Kwaśniewski (75' Czekański) – Hałgas. Trener: Dawid Cholewa.

Ż. k.: Stocki - Baingo
Sędzia: Wojciech Białowąs (Opole)