Znicz uratował punkt, ale spadł z Nice I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT /
Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT /
zdjęcie autora artykułu

Znicz Pruszków jest kolejnym spadkowiczem z Nice I ligi. Beniaminek zremisował z MKS w Kluczborku 2:2 i już nie jest w stanie odrobić strat.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Znicza Pruszków mieli już tylko teoretyczne szanse na grę w barażach. Beniaminek sam sobie nie pomógł remisując z innym spadkowiczem MKS-em Kluczbork.

Od początku meczu dużo lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dopiero od momentu kiedy nie mieli szans na utrzymanie zaczęli punktować.

MKS atakował, ale długo nie potrafił stworzyć sobie bramkowej okazji. Gol dla gospodarzy padł w 31. minucie. W polu karnym sfaulowany został Adam Orłowicz, a Łukasz Ganowicz pewnie trafił do siatki z rzutu karnego. Cztery minuty później powinno być 2:0. Mocny strzał Kamila Nitkiewicza trafił w słupek.

Po przerwie do ataku ruszył Znicz, ale goście nie potrafili oddać celnego uderzenia na bramkę gospodarzy. MKS przeczekał napór przyjezdnych i w 59. minucie podwyższył wynik. Tomasz Swędrowski pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Chwilę po stracie drugiego gola Znicz mógł złapać kontakt. Adrian Paluchowski nie wykorzystał okazji oko w oko z golkiperem. Bramka dla gości padła w 69. minucie, a do siatki trafił wspomniany napastnik.

W końcówce gospodarze musieli w osłabieniu bronić się przed atakami rywala. Za dwie żółte kartki boisko musiał opuścił Nitkiewicz. Przyjezdnym do remisu udało się doprowadzić w doliczonym czasie. Piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Paluchowski i wpakował ją do siatki. Punkt Zniczowi nic jednak nie daje, pruszkowianie spadają z Nice I ligi.

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 2:2 (1:0) 1:0 - Łukasz Ganowicz (k.) 30' 2:0 - Tomasz Swędrowski 59' 2:1 - Adrian Paluchowski 69', 2:2 - Adria Paluchowski 90+1'

Składy:

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Łukasz Ganowicz, Kamil Nitkiewicz - Paweł Kubiak, Jakub Skoczylas (71' Maciej Załęcki), Rafał Niziołek, Tomasz Swędrowski (84' Sebastian Deja), Dominik Kościelniak - Michał Kojder (71' Mohamed Essam).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Michał Kucharski, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz - Aleksander Jagiełło (79' Mateusz Stryjewski), Andrzej Niewulis (79' Krzysztof Kopciński), Maciej Machalski (60' Tomas Borek), Przemysław Kita, Patryk Kubicki - Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Skoczylas, Nitkiewicz, Załęcki (MKS) oraz Machalski (Znicz).

Czerwona kartka: Nitkiewicz (MKS) /za 2 żółte, 83'/

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).