Piłka ręczna. Olimp Grodków doznał kolejnej porażki

Damian Kapinos
Olimp Grodków - Siódemka Legnica 23-28.
Olimp Grodków - Siódemka Legnica 23-28. Damian Kapinos
Walczący o opuszczenie miejsca barażowego Olimp Grodków pogorszył swój bilans, ulegając pięcioma bramkami zespołowi z Legnicy.

Ostatni raz przed własną publicznością grodkowscy szczypiorniści zwyciężyli 5 grudnia poprzedniego roku, a końcówka meczu z Siódemką pokazała, że na cenne punkty w hali im. Zdzisława Zielonki możemy jeszcze długo poczekać.

Miejscowi, którzy wiedzieli o sporym osłabieniu rywala, nie odpuszczali i w 8. min udało się im objąć minimalne prowadzeni. Tyle, że w osłabieniu stracili dwie bramki z rzędu, a rywal doprowadził do remisu 8-8. Z minuty na minutę gra się zaostrzała, a podopieczni Piotra Mieszkowskiego marnowali szanse na powiększenie przewagi. W 19. min miała miejsce być może decydująca dla losów spotkania sytuacja. Kontuzji doznał bowiem Tomasz Biernat.

Bez niego gospodarze jakoś trzymali się do przerwy, choć po zmarnowanym karnym przez Pawła Chmiela, przegrywali 13-16. Po przerwie Michał Piech szybko jednak doprowadził do remisu po 16, a w utrzymaniu wyniku pomagał bramkarz Krzysztof Muszak, który nie pozwalał odskoczyć przyjezdnym na więcej niż dwie bramki.

Dobre rzuty Piecha z siedmiu metrów pozwalały walczyć bramka za bramkę, ale spotkanie robiło się coraz bardziej nerwowe, do czego przyczyniali się też sędziowie. Grając w osłabieniu bez Krzysztofa Bujaka i Andrzeja Matyszoka miejscowi nie mogli wiele zdziałać. W ostatnich sześciu minutach straty zniwelowali tylko Bujak i Piech, przy czym Siódemka dorzuciła do swojego konta aż pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Olimpu 23-28.

W następnej kolejce nie będzie jednak łatwiej, bo nasz zespół jedzie do Oławy na mecz z będącym w czołówce tabeli Moto-Jelczem.

Olimp Grodków - Siódemka Legnica 23-28 (13-16)
Olimp: Muszak, Wiącek, Łągiewka - Koszyk, Kolanko 2, Matyszok 1, Żubrowski 2, Chmiel 4, Baran 3, T. Biernat 3, P. Biernat, Gradowski 1, Bujak 1, Ogorzelec, Piech 6, Klimków. Trener Piotr Mieszkowski.

Siódemka: Mazur, Stachurski - Majewski 6, Kehle, Skiba, Płaczek 2, Cegłowski 4, Szuszkiewicz, Nastaj 8, Wita 1, Dobrasiak, Mosiołek 7, J. Będzikowski. Trener Piotr Będzikowski.

Sędziowali: Michał Boczek (Piekary Śląskie) i Olgierd Sikora (Chorzów). Kary: Olimp - 12 min; Siódemka - 6 min. Widzów 220.