XVIII kolejka: Polonia Głubczyce - Stal 1:3!

W XVIII kolejce IV ligi opolskiej „Saltex” wygrywamy z wiceliderem Polonią Głubczyce, na jej terenie 3:1. Bramki dla Stali zdobyli Bonar, Boczarski oraz Jaworski. Honorowe trafienie dla Polonii zaliczył Bawoł. Wygrana z drugą drużyną w tabeli zwiększyła przewagę „żółto-niebieskich” nad kolejnym zespołem w tabeli do 18 punktów.

Pierwszą kolejkę wiosny rozpoczął od razu hit, mecz lidera i wicelidera. Wielu kibiców „ostrzyło sobie zęby” na ten pojedynek, licząc że druga drużyna w tabeli na swoim „podwórku” postawi się liderowi. Nic z tego. Nasza drużyna pokazała że 15 punktów przewagi po rundzie jesiennej to nie przypadek. Po bardzo dobrej pierwszej połowie gdzie zdobyliśmy dwa gole mając ponadto dwie poprzeczki oraz jedną sytuację w której obrońca Polonii wybił piłkę z bramki, w pierwszym minutach drugiej śmielej zaatakowała Polonia. Ich dobra gra zakończyła się golem Bawoła, ale marzenia o remisie wybił im z głowy Jaworski, strzelając piękną bramkę głową.

Ale po kolei. Pierwszy strzał na bramkę oddał w 2 minucie Szpak, lecz jego uderzenie nie było za silne i nie sprawiło problemów bramkarzowi miejscowych. Dwie minuty później tuż obok słupka strzelał Bonar. W 5 minucie, poprzeczka uratowała gospodarzy od starty gola. Rzut wolny, po faulu na Jaworskim, wykonywał Gajda i uderzył wprost w poprzeczkę. Zabrakło milimetrów. W 9 minucie Raczkowski pewnie obronił strzał zawodnika Polonii oddany z 5 metrów. W 13 minucie, kontra miejscowych kończy się niecelnym strzałem. W 18 minucie, po strzale Płomińskiego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Dogranie Bonara i starzał naszego obrońcy z pierwszej piłki – pierwsza klasa. W 24 minucie kolejna akcją Stali. Płomiński zagrywa długą piłkę do Bonara, ten do Gajdy który posyła futbolówkę na 16 metr. Nad piłką przeskoczył Szpak ale ostatecznie nie trafiła ona do Jaworskiego i zabrakło strzału. Ale już minutę później prowadziliśmy 1:0. Zagranie na prawo do Jaworskiego, który wyprzedził obrońców Polonii i zagrał na piąty metr do wbiegającego Bonara. Łukasz dopełnił formalności. W 28 minucie, Boczarski przejął piłkę w środku boiska, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i oddał „kozłujący” strzał. Obok lewego słupka, ale zabrakło niewiele. W 30 minucie zagranie Gajda-Bonar- Mazur, kończy się rajdem tego ostatniego, który minął 3 obrońców (wszystko działo się na 16 metrze) ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. Piłka po rykoszecie trafiła do Jaworskiego ale jego uderzenie złapał bramkarz. W 31 minucie było już 2:0, po „bajecznym” uderzeniu Boczarskiego. Akcja rozpoczął Szpak wybijając rzut rożny. Piłka trafiła na 5 metr tam w zamieszaniu, ostatecznie trafiła do „Boczara” który strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nas na dwubramkowe prowadzenie. Chwila dekoncentracji, zaraz po drugim golu mogła zakończyć się stratą bramki przez naszych zawodników. Długie zagranie trafiło na prawą stronę do zawodnika, który zwodem minął Sikorskiego i uderzył na bramkę. Piłka poszybowała kilkanaście metrów nad poprzeczką bramki Raczkowskiego. Chwilę później nad bramką strzelał Bawoł. W 40 minucie idealnie do Jaworskiego zagrał Kulczycki. Tomek zdobył nawet gola ale sędzia odgwizdał spalonego. W 45 minucie próbował Gajda ale jego strzał był za lekki.

Druga połowa nie była już tak szybka i dynamiczna jak pierwsza. Pierwszy strzał na bramkę oddał w 47 minucie Jaworski, lecz bramkarz miejscowych nie miał problemów z jego obroną. W 52 minucie, obrońcy Polonii blokują uderzenie Gajdy. W 57’ gola dla gości, koronując ich lekką przewagę w tej części gry, zdobył Bawoł. Ale to było wszystko na co stać było miejscowych w tym meczu. Od 65 minuty, na boisku ponownie „rządziła” Stal. W 67 minucie „Kula” zagrał piłkę na 11 metr do której pięknym szczupakiem złożył się Szpak. Łukaszowi, zabrakło bardzo niewiele aby futbolówka wylądowała w bramce. Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola i przerywana była przez liczne faule obu drużyn. W 78 minucie było po meczu. Piłkę, w środkowej części przejął Jaworski, po czym został sfaulowany. Z rzutu wolnego, Szpak zagrał na głowę poszkodowanego, który z rogu „16” umieścił futbolówkę w bramce. W 87 minucie klepka Gordzielik-Jaworski, kończy się niecelnym strzałem tego drugiego. Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy, w której swoje szanse mieli jeszcze Gordzielik i Jaworski ale wynik nie uległ już zmianie.

Bramki z dzisiejszego meczu.

Pierwszy mecz rundy wiosennej zakończył się pewną wygraną Stali. Dodajmy jak najbardziej zasłużoną. Zwycięstwo z Polonią Głubczyce było naszym 23 meczem bez porażki na wyjeździe. I oby tak do końca!

IV liga opolska :”Saltex” XVIII kolejka

Polonia Głubczyce – Stal Brzeg 1:3

(25’ Bonar, 31’ Boczarski, 78’ Jaworski – 57’ Bawoł)