Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Z Rekordem na remis

• autor: Ozimek, 2014-11-15 16:46

Na zakończenie przygody z III ligą w Krasiejowie Małapanew zremisowała 2-2 z Rekordem Bielsko-Białą. Punty jest tym bardziej cenny, iż "Hutnicy" dwukrotnie w tym meczu przegrywali. Choć z drugiej strony piłka meczowa była po naszej stronie.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas w sposób najgorszy z możliwych. Juz w 2. minucie bowiem "Rekordziści" wyszli na prowadzenie. Po błędzie piłkę przejął Mieczysław Sikora i pewnie pokonał Marcina Fecia.

Dziesięć minut po tym Sikora mógł zdobyć drugą bramkę, lecz jego główka wylądowała na słupku. Z kolei chwilę po tym świetną okazję miał Bogusław Borowiec, jeszcze lepiej jednak interweniował Paweł Góra.

Do końca pierwszej połowy cały czas aktywny był Sikora, do przerwy wynik jednak się nie zmienił. Na sam koniec pierwszej połowy doszło jeszcze jednak do dramatycznej sytuacji. Po zderzeniu Michała Bojdysa z Borowcem tego drugiego do szpitala musiała odwieźć karetka...

Małapanew walczyła i to się opłaciło. Po godzinie gry zza linii pola karnego bielszczan uderzył Mateusz Marzec i piłka wylądowała w siatce.

Później swoje okazje mieli Przemysław Karabin oraz Bernat, lecz wynik się nie zmieniał. Aż do 80. minuty. Wtedy goście ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Bojdysa, który wykorzystał zgranie Artura Cybulskiego po rzucie wolnym wykonywanym przez Szymona Szymańskiego.

Nie minęły jednak dwie minuty i znowu był remis! Dawid Czapliński przymierzył z narożnika pola karnego w długi róg i było 2-2.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć w doliczonym czasie gry to my mieliśmy piłkę meczową. Futbolówka po strzale Robaka z kilku metrów trafiła jednak w poprzeczkę i tym samym na pożegnanie z boiskiem w Krasiejowie Małapanew uzyskała bardzo cenny punkt z jedną z czołowych ekip ligi. Ostatni tegoroczny mecz - w Gliwicach z rezerwami Piasta - już za tydzień.

Małapanew Ozimek - Rekord Bielsko-Biała 2-2 (0-1)