Start ograł sąsiada z tabeli - relacja z mecz Start Elbląg - Ruch Chorzów

Elbląski Start okazał się lepszy od sąsiadującego z nim w tabeli chorzowskiego Ruchu i wygrał różnicą ośmiu bramek (31:23).

Anna Dembińska

Przed spotkaniem obie drużyny dzielił zaledwie jeden punkt. Elblążanki po 8. kolejkach miały na swoim koncie dziewięć oczek, chorzowianki natomiast osiem.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od serii świetnych interwencji w bramce Moniki Ciesiółki, która obroniła kilka kolejnych rzutów, dając swoim koleżankom możliwość wyprowadzania skutecznych kontrataków. Gdy gola zdobyła Agnieszka Piotrkowska, tablica wyników wskazywała 6:2 dla Ruchu. Na tę sytuację zareagował szkoleniowiec Startu prosząc o czas. Krótka rozmowa z zawodniczkami przyniosła pożądany efekt i do bramki naprzemiennie trafiały Katarzyna Kołodziejska i Kinga Grzyb i EKS przegrywał już tylko jednym golem (6:7). Od 14. do 26. minuty do siatki trafiały tylko elblążanki. W bramce gospodyń nieźle spisywała się Ewa Sielicka, a pozostałe zawodniczki z drużyny zagrały skutecznie w defensywie, czego efektem było siedem bramek z rzędu. Niemoc strzelecką chorzowianek przełamała w końcu Monika Migała, dając swojej drużynie dziesiątą bramkę. Do końca pierwszej połowy skuteczniejsze były przyjezdne, co pozwoliło im zmniejszyć dystans do trzech goli (15:12).
Po zmianie stron Start ponownie przyspieszył i znów zanotował siedem goli z rzędu. Ruch miał problemy ze skutecznością oraz przebiciem się przed defensywę gospodyń. Gdy przewaga miejscowych wynosiła już dziesięć bramek, elblążanki mogły pozwolić sobie na swobodniejsza grę, cały czas kontrolując jednak wynik. Gdy w 44. minucie gola zdobyła Joanna Rodak, tablica wyników wskazywała 22:16. Przyjezdne starały się zmniejszyć rozmiar porażki, jednak przewaga Startu nie podlegała dyskusji. EKS wygrał 31:23.

Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 31:23 (15:12)

Start: Sielicka, Kędzierska, Borkowska - Grzyb 8/1, Kołodziejska 7, Waga 4, Szymańska 4, Sądej 3, Mielczewska 2, Wolska 2, Aleksandrowicz 1, Żakowska, Jędrzejczyk, Szopińska.
Kary: 8 minut (Aleksandrowicz, Jędrzejczyk, Mielczewska, Sądej)
Karne: 1/2

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Piotrkowska 6/3, Belmas 6, Lesik 3/1, Ważna 3, Migała 2, Rodak 2, Masłowska 1, Pieniowska, Krzymińska, Sucheta.
Kary: 6 minut (Belmas, Sucheta, Migała)