Siarka minimalnie lepsza od bytomian

Polonia Bytom przegrała w meczu wyjazdowym z Siarką Tarnobrzeg 1:2 (0:1), który rozegrano w ramach 17. kolejki rozgrywek II ligi o godzinie 13:00.

Mimo wyrównanej i emocjonującej pierwszej połowy, to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem. Piłka rozgrywana dosyć długo z prawej strony boiska, po krótkiej wymianie podań została zagrana w pole karne, tam w zamieszaniu na 14 metrze najlepiej odnalazł się Stromecki, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Michalaka. Polonia miała swoje okazje, lecz brakowało zarówno skuteczności jak i odrobiny szczęścia.

W drugiej połowie zespół z Tarnobrzega podwyższył swoje prowadzenie za sprawą Daniela Koczona. Do piłki zagranej zza połowy boiska w stronę pola karnego Marcina Michalaka, szybciej od defensywy Polonii dobiegł napastnik Siarki i strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Polonia rozzłoszczona takim obrotem zdarzeń, trzy minuty później wyrównała. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, najsprytniej w polu karnym zachował się Jacek Broniewicz, który dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i pewnie strzelił gola kontaktowego. Na więcej, tego dnia Polonii już nie było jednak stać i po zeszłotygodniowym zwycięstwie, podopieczni Jacka Trzeciaka wracają z Podkarpacia bez punktów.

Bramki z meczu można obejrzeć w relacji portalu nadWisla24.pl pod poniższym linkiem: