Odra Opole mistrzem jesieni w piłkarskiej 3 lidze

Marcin Sabat
Mariusz Matkowski
Nasz zespół wygrał w Częstochowie ze Skrą 2-0, a ponieważ zremisował Rekord Bielsko-Biała, niebiesko-czerwoni awansowali na pozycje lidera na półmetku rozgrywek.

Początek mecz w Częstochowie był bardzo udany dla Odry, która osiągnęła przewagę i udokumentowała ją w 13. min. Z prawej strony dośrodkował Kolanko, a Bella uprzedził znanego doskonale na Opolszczyźnie Kosuta i sprytnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Jeszcze przez kilka kolejnych minuty Odra przeważała, ale od 25 min zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy. Stworzyli sobie oni dwie sytuacje, ale raz spisał się Weinzettel , a tuż przed przerwą nasi mieli sporo szczęścia. Napastnik Skry Kierat spudłował bowiem z 14 metrów.

Druga połowa to chyba najlepsze 45. min Odry w tym sezonie. Już w 47 min po dośrodkowaniu Ałdasia tuż obok bramki główkował Gawron. Za chwilę z niemal zerowego kąta próbował umieścić piłkę w siatce Ałdaś i niewiele mu zabrakło. Wreszcie w 54. min bliski szczęścia był po raz drugi Bella, ale po jego strzale głową piłka trafiła w słupek.

Potem po wybiciu naszego bramkarza piłkę przejął W. Gancarczyk i był faulowany w polu karnym. Z 11 metra wyjątkowo nie spisał się Ałdaś, który takie sytuacje zwykł wykorzystywać. Źle uderzył i Kosut odbił piłkę. Za chwilę bramkarz Skry zanotował kolejną świetną interwencję po strzale Belli, wyciągając piłkę z okienka.

Opolanie przeważali, a jedyna groźna sytuacja gospodarzy miała miejsce w 85. min. Płaza nie trafił jednak czysto w piłkę. W 87. min do kontry zerwał się natomiast Bodzioch. Jego strzał obronił Kosut, a za chwilę po podaniu J. Gancarczyka nasz stoper spudłował.

W 88. min na boisku pojawił się Peroński i w pierwszym kontakcie z piłką podwyższył na 2-0. Po zamieszaniu z bliska skierował piłkę do siatki.

Skra Częstochowa - Odra Opole 0-2 (0-1)
0-1 Bella - 13., 0-2 Peroński - 89.
Skra: Kosut - Olejnik, Witkowski, Woldan, Tomczyk (53. Mastalerz) - Niedbała, Obodecki, ł. Kowalczyk, Nocoń, Krupa (69. Płaza) - Kierat (85. s. Kowalczyk). Trener Jakub Dziółka.
Odra: Weinzettel - Kolanko, Bodzioch, Gawron, Brusiło - K. Garncarczyk (55. J. Gancarczyk), Wepa, Ałdaś (88. Peroński), W. Gancarczyk - Bella (90. Niemczyk), Staroń (61. M. Gancarczyk). Trener Zbigniew Smółka.