Porażka 1-ligowych koszykarzy Pogoni

Marcin Sagan
Młody rozgrywający prudnickiej drużyny Mateusz Moczulski (z lewej) oraz trener Pogoni Tomasz Michalak. Sławomir Jakubowski
Zawodnicy z Prudnika o swoim występie w Kłodzku pewnie chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

Spotkanie z będącym w dole tabeli beniaminkiem 1 ligi prudniczanie rozpoczęli bardzo dobrze. W 4. min prowadzili 7:2, a w 6. było 11:6 dla nich. Te początkowe minuty były niestety najlepszymi w ich wykonaniu. W pierwszej kwarcie jeszcze dwa razy trafił Tomasz Bodziński, ale wcześniej gospodarze wyszli na prowadzenie 12:11, a po 10 minutach ich przewaga wzrosła do pięciu „oczek” (20:15).

O losach meczu zadecydował w głównej mierze początek drugiej odsłony. Zespół Nysy zdobył w ciągu nieco ponad trzech minut 11 punktów, a Pogoń żadnego. Było więc już 31:15. Potem nasi zawodnicy próbowali odrobić straty po rzutach za trzy punkty, ale nie trafiali. W całym meczu mieli aż 26 prób zza linii 6,75 m, ale skutecznych było tylko sześć z czego połowa w ostatniej kwarcie, kiedy wynik był już rozstrzygnięty.

W tej ostatniej odsłonie trzy „trójki” zaliczył Paweł Bogdanowicz, który łącznie w tej kwarcie zdobył 11 punktów. Osiem dołożył jeszcze młody rozgrywający Mateusz Moczulski i dzięki temu, już tylko na otarcie łez, prudniczanie wygrali ostatnią partię. W całym meczu zasłużenie triumfowali jednak gospodarze, a najlepszy w ich szeregach był Tomasz Stępień. Oprócz 16 zdobytych punktów miał on tez 10 zbiórek.

Po tej porażce Pogoń w gronie 16 zespołów 1 ligi spadła z 6. na 7. miejsce w tabeli. Po dziewięciu kolejkach ma w dorobku 14 punktów.

Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 73:59 (20:15, 22:11, 17:12, 14:21)
Nysa: Kowalski 7 (1x3), Stępień 16 (2x3), Wojciechowski 5, Płatek 9 (1x3), Bluma 8 - Weiss 12 (2x3), Lipiński 9 (1x3), Bartkowiak 7, Radwański, Włodarczyk. Trener Marcin Radomski.
Pogoń: Mordzak 2, Stalicki 4, Madziar 10 (1x3), Bogdanowicz 16 (4x3), Cichoń 8 - Bodziński 4, Leszczyński, Chmielarz 5 (1x3), Kasiński 1, Moczulski 9, Krawiec. Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Janusz Kiełbiński (Wrocław), Maciej Dębowski (Konin), Tomasz Wójcik (Poznań). Widzów 300.