Remis z OKS!

W XV kolejce, Stal zremisowała w Oleśnie z OKS-em 2:2. Przed sezonem, remis z Olesnem na wyjeździe bralibyśmy w ciemno, natomiast dzisiaj pozostał duży niedosyt. Piłkarsko byliśmy lepszym zespołem, niestety zabrakło spokoju i przywozimy tylko jeden punkt. W myśl przysłowia „ jeśli nie możesz wygrać meczu, to trzeba go zremisować”, przedłużamy swoją serię bez przegranej na wyjeździe do 21 meczów!

Pierwsza połowa to przewaga Stali, gospodarze cofnęli się całą jedenastką na swoją połowę i czekali na kontry. Stal grała piłką, natomiast OKS biegał, czekając na swoją szansę. W 3’ Jaworski z prawej strony zagrywa do Bonara, ale robi to niecelnie i nasz pomocnik nie miał szans oddać strzału. W 5’ akcja Bonar-Dołgan-Gajda, kończy się niecelnym strzałem tego ostatniego. Dwie minuty później, ponownie dośrodkowywał Szpak, ale Mazur nie doszedł do piłki. W 8’ za krótko wybity róg przez Szpaka spokojnie łapie bramkarz. W 13’ pierwszy strzał, zablokowany przez Józefkiwicza, oddali gospodarze. Przez kilka następnych minut na boisku działo się niewiele, gra toczyła się głównie w środku boiska. Dopiero w 14’ akcja naszej drużyny kończy się podaniem obrońcy OKS-u do własnego bramkarza, który próbując ratować się przed stratą gola złapał ją w ręce. Niestety sędzia nie zareagował. W 20’ gospodarze mieli kontrę ale ich strzał i dobitka były niecelne. W 24’ kolejny rzut rożny wykonuje Szpak, bramkarz wybija piłkę pod nogi Bonara, który odgrywa do Szpaka. Strzał naszego pomocnika był jednak za słaby i bramkarz OKS spokojnie sobie z nim poradził. Chwilę później strzału z przewrotki próbował Jaworski, ale zrobił to niecelnie. W 33’ na linii pola karnego faulowany był Bonar, który został bezpardonowo potraktowany przez obrońcę z Olesna. Do piłki podszedł Józefkiewicz i huknął w stronę bramki, trafiając bramkarza OKS i tylko róg. Z „kornera” dośrodkował Szpak, piłkę przedłużył Sikorski a Jaworski dokończył dzieła, otwierając wynik tego meczu. W 37’ gospodarze próbowali zaskoczyć Raczkowskiego strzałem z rzutu wolnego, ale ponownie zrobili to niecelnie. W 39’ długie podanie z prawej strony, opanował Gajda, minął obrońcę i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi, podwyższając na 2:0. W 43’ mieliśmy trochę szczęścia, bowiem strzał gospodarzy, o centymetry minął naszą poprzeczkę. W pierwszej połowie nic ciekawego już się nie wydarzyło i sędzia zakończył tę połowę.

Druga połowa była chyba naszą najsłabszą w obecnych rozgrywkach. Gra w ogóle się nie kleiła. Nic naszym zawodnikom nie wychodziło. Kiedyś to się musiało stać a mimo to przywozimy punkt z naszpikowaną „gwiazdami” jedenastką OKS-u. W drugiej połowie zaatakowali gospodarze i to się opłaciło bowiem w 51’ zdobyli gola kontaktowego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wykończył Hober. Piłka po słupku wpadła obok rozpaczliwie interweniującego Raczkowskiego. W 61 minucie akcja Kulczycki-Dołgan, kończy się za niecelnym dośrodkowaniem tego drugiego. W 64’ poważny błąd popełniła nasza obrona, pozwalając przebiec zawodnikowi OKS niemal pół boiska i oddać strzał. Raczkowski musnął jeszcze piłkę ale ta od słupka wtoczyła się do naszej bramki. 20 minut, na tyle było stać gospodarzy na dobrą grę. Po zdobyciu wyrównującego gola z OKS-u „zeszło powietrze”. W 65’ „strzał łokciem” dostaje Szpak, ale gwizdek sędziego milczy! Nasi zawodnicy uporządkowali grę w środku boiska i tym samym nie pozwolili już na groźne sytuacje gospodarzy. Do końca tego meczu stworzyliśmy sobie jeszcze jedną groźną sytuację. W 40’ dośrodkowanie Szpaka na bramkę powinien zamienić Płomiński, który na piątym metrze miał dużo czasu, ale strzelił wprost w bramkarza. Szkoda. Po strzeleniu gola na 2:2, mecz ten stał się bardzo nudny. Zawodnicy obu zespołów skoncentrowali się głównie na tym aby nie stracić gola i po najsłabszej drugiej połowie w tym sezonie tracimy punkty na wyjeździe.

W XV kolejce przegrały także LZS-y Starowice i Kup, wygrała natomiast Polonia Głubczyce i tym samy doskoczyła do nas na 13 punktów. Do końca jesieni zostały jeszcze dwa mecze, w których trzeba zdobyć komplet punktów i spokojnie czekać na wiosnę. Widzimy się w sobotę (i w środę :-)).