Zamknij

ZASŁUŻONA PORAŻKA LIDERA

W piątkowy wieczór w Rybniku zespół Janusza Białka zasłużenie przegrał z ROW-em. Gospodarze trafili dwa razy, mielczanie nie potrafili skutecznie wykończyć żadnej z niewielu bramkowych szans. Na Górnym Śląsku ewidentnie zobaczyliśmy, że coś się zacięło w dobrze dotychczas funkcjonującej drużynie. Po czternastu kolejkach Stalowcy mają na koncie 28 punktów i jeśli dziś depcząca im po piętach Wisła Puławy wygra z Siarką Tarnobrzeg) to Stal straci pozycję lidera.

Za tydzień do Mielca przyjedzie właśnie zespół z Puław. Jeśli gra piłkarzy z Solskiego 1 nie ulegnie diametralnej zmianie to będzie niezmiernie ciężko powalczyć o kolejne punkty. Trener ma kilka dni by „potrząsnąć” niektórymi ze swych podopiecznych, czy to się uda? Zapraszamy kibiców Stali na mecz w przyszłą sobotę, początek o 16:00.

Na murawę biało-niebiescy wybiegli bez pauzującego za żółte kartki defensywnego pomocnika Jakuba Żubrowskiego i kontuzjowanego bramkarza Tomasza Libery. Stąd też skład mielczan mocno się zmienił w porównaniu do poprzednich spotkań. Zadebiutował 17-letni golkiper Patryk Szewczak, mierzący blisko 200cm junior. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli również defensywny pomocnik Adrian Ślęzak i skrzydłowy Mateusz Cholewiak.

IMG_9271

Niestety strat personalnych po ostatnim meczu jest jeszcze więcej. Dlatego z Puławami zagramy w mocno przetrzebionym składzie. Po stronie ubytków są kontuzjowani Libera i Sebastian Łętocha oraz Michał Bierzało i Krystian Getinger (obaj się bezmyślnie „wykartkowali”). Wróci do drużyny Żubrowski, ale i tak trener zmuszony będzie poukładać zespół praktycznie na nowo.

Wracamy na murawę. Biało-niebiescy mogli już w 2. minucie otworzyć wynik spotkania, jednak dobrą okazję zmarnował Cholewiak. Takie szanse w kolejnych spotkaniach musimy wykorzystywać. Z biegiem czasu do głosu doszli piłkarze Dietmara Brehmera. Efekt ich kolejnych ciekawych akcji miał miejsce w 22. minucie. Znajdującego się świetnej sytuacji w polu karnym Pawła Mandrysza zahaczył interweniujący Szewczak i sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał bezbłędny w tym fachu Mariusz Muszalik. Nie można tu pominąć fatalnej postawy stopera Sebastiana Zalepy, który skisował przed szesnastką i dopuścił do groźnej sytuacji w polu karnym.

IMG_9401

Stracona bramka nie zmieniła praktycznie nic w poczynaniach Stali. Karą za taką grę był drugi gol dla ROW-u. W 42. minucie z kornera dośrodkował Sebastian Siwek, Ślęzak nie pokrył Marcin Grolika i kapitan miejscowych efektownym uderzeniem głową z 10 metrów w długi róg bramki po raz drugi dał powód do radości nielicznie zgromadzonej publiczności.

IMG_9472

Druga połowa to wciąż apatyczna gra mielczan, którzy przebudzili się dopiero na ostatnie minuty meczu. Od 51. minuty graliśmy już bez najlepszego strzelca, bowiem narzekający na problemy z sercem Łętocha w karetce pogotowia opuścił stadion w Rybniku. Trzymaj się „Łęti”! W jego miejsce wszedł Damian Bożek, wcześniej Piotr Marciniec zastąpił Ślęzaka. Wiele to jednak zmieniło, a grający konsekwentnie rybniczanie kontrolowali mecz i zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

IMG_9676

Tak mało efektywnie grającej Stali nie oglądaliśmy już dawno. Brak pomysłu w rozegraniu, błędy w obronie, anemiczne próby strzałów – taki był obraz gry naszego zespołu. Oby to była tylko chwilowa obniżka formy.