Saltex 4 liga: TOR Dobrzeń Wielki - Olimpia Lewin Brzeski 1-3

Marcin Sabat
Łukasz Kiczuła z Olimpii Lewin Brzeski.
Łukasz Kiczuła z Olimpii Lewin Brzeski. Sławomir Jakubowski
Pierwsza połowa toczyła się przy optycznej przewadze gości, ale wygraną zapewnił im Maj dopiero po upływie regulaminowych 90. minut.

Olimpia, która przegrała dwa pierwsze wiosenne mecze przystąpiła do spotkania w Dobrzeniu wielki z animuszem i prowadziła grę, tyle że efektów tego nie było żadnych. Na wiele nie było stać też gospodarzy i do 43. minuty wydarzyło się niewiele, a już pod bramkami praktycznie nic.

Wówczas jednak na indywidualną akcję zdecydował się Siewruk, który zagrał do Wolańskiego, który został sfaulowany przez wychodzącego bramkarza. Z jedenastu metrów gola zdobył Draguć i piłkarze udali się na przerwę. Kluczowym momentem okazała się 55. minuta, kiedy drugą żółtą kartkę zobaczył pomocnik TOR-u Sieńczewski.

Już po trzech minutach od zejścia Sieńczewskiego, goście wykorzystali grę w przewadze. Niemiec zagrał na 16 metr, a Maj uderzył w pełnym biegu tuż przy słupku i było 1-1. Potem obie ekipy miały swoje szanse. Olimpia poszła bowiem za ciosem, a TOR szukał okazji w kontrze. Po takich strzał Siewruka najpierw obronił bramkarz, a następnie wyręczył go stoper Moczko. W odpowiedzi po uderzeniu Starczukowskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a Paczka zatrzymał Grabowski. Wreszcie spudłował główkujący Hraca. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Olimpia dopięła swego.
W 90. minucie Maj strzelił z narożnika pola karnego idealnie w samo okienko i bramkarz był be szans. Cztery minuty później wykorzystał fakt, że Grabowski wyszedł z bramki i po przejęciu piłki z połowy boiska mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

TOR Dobrzeń Wielki - Olimpia Lewin Brzeski 1-3 (1-0)
1-0 Draguć - 43. (karny), 1-1 Maj - 58., 1-2 Maj - 90., 1-3 Maj - 90.
TOR: Grabowski - Markiewicz, Draguć, Bednarz, Malik - Siewruk, Sieńczewski, W. Morka, Luptak (88. Zakrzewski) - Achtelik (69. Latusek), Wolański (76. K. Morka). Trener: Wojciech Lasota.
Olimpia: Dudzik - Raś (77. Wolny), Moczko, Stawecki, R.Tomaszewski - Niemiec (90. Buśko), Kiczuła, Maj, Marszałek (55. Starczukowski) - Tramsz, Paczek (74. Hraca). Trener: Rafał Tomaszewski.
Sędziował: Michał Najwer (Opole)
Żółte kartki: Sieńczewski, Siewruk - Dudzik, Niemiec.
Czerwona kartka: Sieńczewski (55., druga żółta).