II liga szczypiornistów: Orlik Brzeg - Żagiew Dzierżoniów 22-31

Marcin Sagan
Patryk Krawczyk zdobył najwięcej bramek dla Orlika.
Patryk Krawczyk zdobył najwięcej bramek dla Orlika. Sławomir Jakubowski
Goście byli znacznie lepsi i zasłużenie wygrali.

Nasz zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a Żagiew przed sezonem była wymieniana w gronie faworytów. Rozgrywki wskazały, że na wyrost, ale jest to jednak drużyna znacznie mocniejsza od podopiecznych trenera Roberta Karlikowskiego, co zresztą udowodniła.

Tylko pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany. W 15. min był remis 7-7. Potem goście konsekwentnie powiększali swoją przewagę i już do przerwy wynosiła ona cztery bramki. Gospodarze złudzenia co do zmiany losów spotkania stracili w pierwszych minutach drugiej odsłony. Nie tylko nie udało im się zbliżyć do przeciwników, ale stale tracili dystans. W 45. min było 24-16 dla Żagwi. Jej zawodnicy mogli więc w spokoju kontrolować przebieg dalszych wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie wygrali dziewięcioma bramkami, co jasno wskazywało na różnicę dzielącą obydwa zespoły.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki i brzeżanom ciężko będzie opuścić ostatnią 12. lokatę w tabeli (w 18 meczach zdobyli sześć punktów), która oznacza spadek z II ligi. Do wyprzedzających ich ekip Zagłębia II Lubin i Dziewiątki Legnica tracą bowiem trzy punkty, a czekają ich jeszcze choćby trudne mecze z Borem Oborniki Śląskie na wyjeździe i derby województwa z ASPR-em Zawadzkie (na koniec sezonu u siebie). Inna sprawa, że ostatnie miejsce w tabeli niekoniecznie musi oznaczać degradację. Zależeć to będzie od tego ile zespołów zgłosi się do następnych rozgrywek.

Orlik Brzeg - Żagiew Dzierzoniów 22-31 (10-14)
OSiR: Kania, Stypiński - Stanoszek 2, Krawczyk 8, Było 3, Białożyt 1, Włodek 1, Betka, Pasierbek 2, Potępa 3, Sendra 1, Stopka, Galar 1. Trener Robert Karlikowski.