• 17 października 2021
  • Po meczu
  • 0
  • 1050 Wyświetleń

Odra Wodzisław zremisowała 2:2 w spotkaniu 13. kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia po pierwszej połowie prowadziła 2:0, ale strata dwóch bramek w drugiej części meczu sprawiła, że z Pawłowic wraca z jednym zdobytym punktem.

Niebiesko-Czerwoni na mecz do Pawłowic przyjechali z zamiarem zrehabilitowania się za porażkę w środku tygodnia w meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski. Pniówek od początku meczu starał się narzucić gościom swój styl gry i kontrolował tempo spotkania. Odra starała się odpowiadać atakami z kontrataku i to przynosiło im zamierzony efekt. W 8. minucie spotkania Marcin Wodecki przeprowadził akcję indywidualną z lewej strony pola karnego, a następnie precyzyjnie dośrodkował na głowę Kamila Chilińskiego, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Pniówek dążył do zdobycia bramki wyrównującej, ale kapitalnie interweniujący w bramce Odry Michał Antkowiak, utrzymywał podopiecznych trenera Mieczysława Jakubowskiego przy życiu. Gdy wydawało się, że za moment sędzia da sygnał zawodnikom, by zejść do szatni na przerwę, Odra wyprowadziła kolejną zabójczą akcję, po której Jan Borek sprytną podcinką pokonał bramkarza rywali i podwyższył prowadzenie Odry. Goście z Wodzisławia po pierwszej połowie mogli prowadzić wyżej, ale kilka minut wcześniej Mateusz Mielczarek nie wykorzystał rzut karnego, który został podyktowany po faulu na Marcinie Wodeckim. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Pniówek wciąż naciskał nasz zespół w poszukiwaniu bramki kontaktowej, ale wypady Odry pod bramkę rywala były o wiele bardziej ograniczone, niż miało to miejsce w pierwszej połowie. W 52. minucie piłkarze z Pawłowic dopięli swego i po bramce z rzutu wolnego złapali kontakt. Pniówek nie miał zamiaru się zatrzymywać i kolejnymi atakami napierał na defensywę Odry. Ostatecznie udało im się doprowadzić do wyrównania w 80. minucie spotkania. Mimo kilku dogodnych okazji, gospodarze nie byli w stanie zdobyć trzeciej bramki i tym samym spotkanie w Pawłowicach zakończyło się podziałem punktów.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Wenglorz (Kłosek 80′), Wiśniewski (Lalko 45′), Krzyżok, Dzierbicki, Zdunek, Musiolik (Lenert 87′), Wodecki, Borek, Mielczarek (Białas 73′), Chiliński (Męczarski 87′)