Fortuna 1 Liga. Wysoka porażka Odry Opole z Puszczą Niepołomice

Wiktor Gumiński
Tomas Mikinic i jego koledzy z Odry mają dużo do poprawy.
Tomas Mikinic i jego koledzy z Odry mają dużo do poprawy. Wiktor Gumiński
Zupełnie zawiedli w meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi zawodnicy Odry Opole. Przegrali oni na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:3, nie mając właściwie żadnych argumentów.

Rywalizacja od początku nie układała się po myśli opolan. W trudnym położeniu znaleźli się oni już w 17. minucie, kiedy to z najbliższej odległości piłkę do ich bramki wpakował były reprezentant Polski Rafał Boguski.

Na to trafienie ekipa z Opola miała jeszcze szansę skutecznie odpowiedzieć. Najbliżej powodzenia był Mateusz Marzec, ale jego strzał zatrzymał bramkarz Puszczy Gabriel Kobylak.

Przełomowy moment rywalizacji nastąpił jednak tuż przed przerwą. Już w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy asystą popisał się Bartosz Włodarczyk, który do Puszczy przeszedł z MKS-u Kluczbork, a jego idealną wrzutkę wykończył Grzegorz Aftyka.

Ten gol bardzo mocno podciął skrzydła przyjezdnym. Po przerwie byli oni już kompletnie bezradni, czego gospodarze nie omieszkali wykorzystać. Na 3:0 podwyższyli w 58. minucie, gdy po drugiej asyście Włodarczyka trafił Konrad Stępień.

Potem Puszcza mogła jeszcze powiększyć swoje prowadzenie, ale dwukrotnie świetnie zachował się golkiper Odry Mateusz Kuchta. Jego koledzy z pola zagrozili tylko raz, i to tuż przed końcem. Uderzenie Konrada Nowaka odbił jednak Kobylak.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Boguski - 17., 2:0 Aftyka - 45., 3:0 Stępień - 58.
Puszcza: Kobylak - Wojcinowicz, Dytiatjew, Mroziński - Aftyka (90. Dziadosz), Stępień (90. Domagała), Serafin, Cikos (90. Cichoń) - Boguski (87. Górski), Thiakane, Włodarczyk (87. Pięczek).
Odra: Kuchta - Mikinic, Kamiński, Żemło, Maćkowiak (69. Petrak) - Nowak, Pawlik (60. Wróbel), Niziołek, Marzec (60. Żak), Janus (69. Spychała) - Piech (60. Czapliński).
Żółte kartki: Serafin - Pawlik, Czapliński.