DEMOLKA W ŻMIGRODZIE Z UDZIAŁEM 16-LATKA

To była piłkarska sobota Piasta Żmigród. Swoje mecze mistrzowskie w z rana wygrali trampkarze i młodzicy, a po południu 3 punkty zgarnęli seniorzy. Podopieczni trenera Ediego Andradiny rozgromili Agroplon Głuszyna, dzięki czemu wskoczyli na 6 pozycję w tabeli III ligi (grupy 3).

Brazylijski szkoleniowiec żmigrodzian od pierwszej minuty spotkania desygnował do zawodników, którzy mieli za zadanie zdominować przeciwnika. Jak się okazało plan ten wypalił w 100 procentach, gdyż gospodarze swoją przewagę szybko uzyskali i z biegiem czasu ją powiększali. Już po 20 minutach gry Piast prowadził 2-0. Najpierw golkipera przyjezdnych skutecznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Filip Kendzia, a chwilę później atomowym uderzeniem z 25 metrów popisał się Paweł Kohut. Pomimo uzyskanego prowadzenia ataki żmigrodzian nie słabły, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej się nasilały. W 31 minucie z bliskiej odległości gola zdobył Szymon Rusiecki (na zdjęciu powyżej)i do szatni na przerwę meczu Piast schodził prowadząc 3-0. Po zmianie stron gospodarze zdobyli szybko kolejne 2 gole. W 52 minucie spotkania licznie zgromadzona widownia mogła z dumą oglądać wydarzenia boiskowe, gdyż ekipa trenera Ediego Andradiny prowadziła 5-0 po golach Mikołaja Juchacza i Szymona Rusieckiego. Mając bezpieczną przewagę i kontrolując w pełni przebieg wydarzeń brazylijski szkoleniowiec dał szansę debiutu 16-letniemu wychowankowi Piasta Patrykowi Łukaszewskiemu (na zdjeciu poniżej), który w sumie spędził na III-ligowym boisku 30 minut zastępując Oskara Trzepacza. Przyjezdni w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć bramkę honorową i ostatecznie Piast wygrał z Agroplonem 5-1. Po tym zwycięstwie żmigrodzianie zajmują 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Kolejny mecz żmigrodzianie rozegrają na wyjeździe w najbliższą sobotę (22 września, godz. 16.00) z Ruchem Radzionków.

Piast Żmigród – Agroplon Głuszyna           5-1(3-0)
Bramki:
1-0 Filip Kendzia (15), 2-0 Paweł Kohut (20), Szymon Rusiecki (31), 4-0 Mikołaj Juchacz (46), 5-0 Szymon Rusiecki (52), 5-1 Kamil Lewandowski (93).