4 liga opolska. Po-Ra-Wie Większyce - Piast Strzelce Opolskie 3-3

Grzegorz Haliczyn
Zawodnik Piasta Strzelce Opolskie, Marcin Jys w 62 minucie otrzymał czerwoną kartkę, ale jego kolegom nie podcięło to skrzydeł i wywalczyli remis. Sławomir Jakubowski
Oba zespoły stworzyły bardzo emocjonujące widowisko.

Przez większą część meczu warunki dyktowali gospodarze, ale w końcówce inicjatywę zupełnie przejęli strzelczanie i to mimo gry w osłabieniu.

- Z naszej strony nie był to dobry mecz, bo mieliśmy inne założenia, chcieliśmy grać wysoko, ale nie zawsze nam się to udawało - nie krył Maciej Kułak, trener Piasta. - Na szczęście drużyna pokazała, że ma charakter. Udało nam się wyrównać i prawie wyszliśmy na prowadzenie, bo w końcówce meczu przeciwnika uratował słupek.

Wynik po pięciu minutach gry otworzył zawodnik Po-Ra-Wia, Mateusz Mazurkiewicz, ale bramką miejscowi nie cieszyli się długo, bo zaledwie minutę później wyrównał Beniamin Glinka.

Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marcin Jys i to szybko się zemściło, gdyż niebawem było 3-1 dla Po-Ra-Wia.

Osłabiony Piast szybko podniósł się i w 82 min. bramkę na 3-2 zdobył Patryk Sowiński, który zbiegł w środek pola karnego i oddał celny strzał. Wyrównał uderzeniem głową Dzikamai Gwaze.

- Oba zespoły zagrały wyrównane spotkanie, ale mimo wszystko boli nas to, że daliśmy sobie wbić dwie bramki grając w przewadze - komentował Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia. - Nasi zawodnicy zaczęli gubić się w obronie i w konsekwencji mamy remis.

Po-Ra-Wie Większyce - Piast Strzelce Opolskie 3-3 (1-1)
Bramki: 1-0 Mazurkiewicz - 5., 1-1 Glinka - 6., 2-1 Kierdal - 57., 3-1 Stachura - 79., 3-2 Sowiński - 82., 3-3 Gwaze - 87.
Po-Ra-Wie: Bil - Chałupa, Blaucik, Kierdal, Ociepka - Stelmach, Krauze (87. Samborski), Łebkowski, Mazurkiewicz (77. Kijowski), S. Stachura (82. Adamus) - K. Stachura (75. Modlich). Trener Zbigniew Matyjasik.
Piast: Kleemann - Wastag, Jys, Munyaradzi, Sowiński - Pawlus, Kobylnik (70. Hołub), Karwat (65. Dada), Glinka (76. Olewicz) - Gwaze, Gordzielik. Trener Maciej Kułak.
Żółte kartki: Blaucik, Ociepka, Stelmach - Gordzielik, Jys.
Czerwone Kartki: Jys (73. min), za dwie żółte kartki