Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

red
Garbarnia wygrała 2:1 po świetnej postawie w obronie.
Garbarnia wygrała 2:1 po świetnej postawie w obronie. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Garbarni zagrali bardzo defensywnie i asekuracyjnie, ale wracają do domu ze zwycięstwem. Wszystko przez masę niewykorzystanych szans Jastrzębia i jednej skutecznej kontrze. W 66. minucie Tomasz Ogar pokonał bramkarza gospodarzy, a pod koniec Marek Masiuda zapewnił krakowskiej drużynie komplet punktów.

Obie ekipy znają się całkiem dobrze. W poprzednim sezonie GKS Jastrzębie rywalizował z Garbarnią w drugiej lidze. W tabeli zdecydowanie lepsi byli jastrzębianie, którzy wygrali rozgrywki, zaś drużyna z Krakowa musiała wywalczyć awans w barażach. W obecnym sezonie Jastrzębie również jest wyżej w tabeli, a Garbarnia musi łapać każdy punkt by zachować szansę na utrzymanie.

Obraz gry nie pozostawił wątpliwości, która drużyna była lepsza w tym spotkaniu. GKS bardzo mocno atakował bramkę Cabaja, ale świetna okazja nadarzyła się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Kamil Adamek wyprzedził defensorów Garbarni i strzelił celnie na bramkę. Cabaj w świetnym stylu odbił futbolówkę. Po zmianie stron inicjatywę znów przejęli gospodarze. Fantastyczne podanie na wolne pole do Farida, który w starciu sam na sam z bramkarzem został zablokowany. Po chwili Adamek przewrotką przewrotką starał się pokonać Cabaja, ale nie trafił czysto w futbolówkę.

Jeden z nielicznych kontrataków gości zakończył się bramką. Choć kibice twierdzili, że każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy byłaby niesprawiedliwa, Tomasz Ogar wykorzystał niefrasobliwość defensywy Jastrzębia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Pod koniec meczu dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Marek Masiuda. Kontaktowy gol w ostatniej minucie na nic zdał się Jastrzębiu.

Krakowski klub awansował dzięki wygranej na 14. miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Problemem Garbarni może być fakt, że niżej uplasowane zespoły mają rozegrane o co najmniej jeden mecz mniej. Jastrzębie pozostało na 10. pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi.

1. LIGA w GOL24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Fortuna 1 Liga. Koncert niewykorzystanych szans Jastrzębia. Garbarnia nie dała za wygraną - Gol24