Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy – Warta Poznań 1:0: Do remisu zabrakło ośmiu minut

MAC
Waldemar Wylegalski
W swoim szóstym meczu w sezonie 2018/2019 drużyna Warty Poznań przegrała w sobotę na wyjeździe w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek piłkarskiej Fortuna I ligi z GKS Tychy 0:1 (0:0). To trzecia porażka zespołu Warty w rozgrywkach. po której poznańscy Zieloni mający dwa mecze zaległe, z dorobkiem siedmiu punktów plasują się w tabeli w strefie spadkowej, na 16. pozycji. Jedyną bramkę zdobył w 82. minucie Kacper Piątek.

Mimo przegranej poznaniakom za postawę w Tychach należą się duże słowa uznania. Przecież zawirowania w klubie wokół przyszłości pierwszoligowego zespołu sprawiły, że w tygodniu piłkarze Warty trenowali tylko w czwartek i piątek, a na Śląsk pojechali w sobotę rano, docierając na miejsce po długiej podróży kilka godzin przed meczem. Mimo to, do zdobycia punktu zabrakło bardzo niewiele, dokładnie ośmiu minut.

Najbliżej zdobycia gola dla Warty był w 27. minucie Krzysztof Biegański, który oddał bardzo ładny strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Konrad Jałocha.

GKS Tychy – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka:1:0 Kacper Piątek (82 min.).

GKS Tychy: Jałocha – Biernat żk, Kowalczyk, Tanżyna, Aberamowicz – Grzybek (59. Mańka), Bernhardt (89. Bogusławski), Daniel. Grzeszczyk żk – Steblecki (64. Vojtuś) – Piątek.