Zmarnowane dogodne sytuacje. Skuteczność nadal bolączką Korony. Piast wygrywa 2:0

19-08-2017 18:51,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce nadal bez ligowego zwycięstwa na wyjeździe. Zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego przegrał w Gliwicach z Piastem 2:0. Bramki dla zespołu Dariusza Wdowczyka zdobyli Michal Papadopoulos oraz Sasa Zivec. Kibice Korony mogą być po starciu w Gliwicach rozczarowani, bo szczególnie pierwszą połowę goście zagrali bardzo dobrze i raz za razem marnowali dogodne okazje do zdobycia bramki.

Domowa porażka z Jagiellonią Białystok skłoniła trenera Gino Lettieriego do kilku zmian w składzie. W wyjściowej „jedenastce” swoje miejsce znaleźli Fabian Burdenski oraz Łukasz Kosakiewicz, którzy zastąpili Ivana Jukica oraz Marcina Cebulę.

Starcie z Piastem Korona Kielce zaczęła odważnie. Kielczanie od początku narzucili gospodarzom swój styl gry -  rywali atakowali na ich połowie, co szybko przełożyło się na okazję do zdobycia bramki. Już w 40 sekundzie gry po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego głową uderzał Kovacević, ale na posterunku był Jakub Szmatuła, który poradził sobie również z dobitką Bartosza Rymaniaka. Dosłownie kilka minut później z dystansu uderzał Fabian Burdenski, jednak bramkarz Piasta odbił strzał na rzut rożny.

Chwilę później na boisku zrobiło się dramatycznie. Po ostrym wejściu Kena Kallaste z poważną kontuzją boisko musiał opuścić pomocnik zespołu Dariusza Wdowczyka Martin Bukata. Pierwsza diagnoza była jednoznaczna: zawodnik najprawdopodobniej skręcił nogę. Sędzia nie dopatrzył się w zagraniu estońskiego defensora złocisto - krwistych przewinienia.

Z minuty na minutę inicjatywę próbował przejąc Piast, ale ofensywne zapędy gospodarzy skutecznie rozbijali defensorzy Korony. Atakujący „Piastunek” kilkakrotnie łapani byli na spalonym. Bramce gości zagrażali jedynie dośrodkowaniami z bocznych stref boiska.

Kielczanie imponowali skutecznymi stałymi fragmentami gry. Zagranie ze stojącej piłki Łukasza Kosakiewicza głową kończył Kovacević, ale i tym razem zabrakło skuteczności. Swoją okazję miał także w 23. minucie spotkania Maciej Górski, który wykorzystał niefrasobliwość Urosa Koruna i znalazł się w dogodnej pozycji. Wypożyczony z Jagiellonii Białystok napastnik nie był jednak w stanie zmieścić piłki w siatce.

Z upływem czasu Korona potrafiła wypracować sobie coraz większą przewagę. Gracze Piasta mieli problemy z wykreowaniem składnej akcji. Podopieczni Gino Lettieriego zamykali ich na własnej połowie, wielokrotnie wysoko przechwytując futbolówkę. Nieporadność w defensywnych szeregach rywali złocisto-krwiści mogli wykorzystać tuż przed przerwą. Na połowie przeciwnika piłkę przejął Górski, a następnie prostopadłym podaniem uruchomił Nabila Aanokura. Marokańczyk z francuskim paszportem doskonale zagrał wzdłuż bramki do Łukasza Kosakiewicza, którego nie zdołał wpić piłki do praktycznie pustej już bramki. Mimo przewagi Korony i oddanych jedenastu strzałów na bramkę Jakuba Szmatuły, w pierwszej połowie gole jednak nie padły.

Niestety, druga połowa meczy rozpoczęła się udanie dla Piasta. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 50. minucie. Po kapitalnym, penetrującym obronę Korony podaniu Patryka Dziczka sytuację sam na sam z Alomerovciem zmarnował Michal Papadopulos. Chwilę później groźnie z dystans uderzał Dziczek, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. To właśnie po tym stałym fragment gry gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkował Stojan Vranjes oraz błąd golkipera Koronuy na bramkę zamienił Papadopulos.

Tempo meczu znacznie wzrosło. Kibice oglądali efektowne akcje w wykonaniu obu stron. W 62. minucie Korona była bardzo blisko wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Aankour, jednak trafił w poprzeczkę. Dosłownie trzy minuty później, chwilę po tym jak zameldował się na boisku, swoją sytuację zmarnował Nika Kaczarawa. Gruzin dzięki świetnym warunkom fizycznym wygrał główkę z obrońcą Piasta, ale jego strzał okazał się niecelny.

W 67. minucie. Sasa Zivec jednym zwodem urwał się spod opieki Rymaniaka oraz Kovacevicia i plasowanym strzałem pokonał Zlatana Alomerovicia. W ten sposób podopieczni Dariusza Wdowczyka podwyższyli swoje prowadzenie. Z minuty na minutę gospodarze atakowali coraz odważniej. Próbkę swoich umiejętności pokazał wprowadzony w drugiej połowie Joel Valencia. Strzał Ekwadorczyka zdołał jednak obronić Alomerović.

W ostatnich minutach Korona próbował zdobyć chociaż bramkę kontaktową. Po przerwie jednak gościom nie wychodziło zbyt wiele. Słabą zmianę dał Nika Kaczarawa, który nie był ws tanie wygrać pojedynku z defensorami gości. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i ostatecznie złocisto-krwiści ulegli w Gliwicach Piastowi 2:0.

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korona rozegra u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. To spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:30.

Piast Gliwice – Korona Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Papadopulos (57’), Zivec (67’)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Barry (60’ Cvijanović), Kovacević, Kallaste - Kosakiewicz, Żubrowski, Burdenski (55’ Jukić), Możdżeń, Aankour – Górski (63’ Kaczarawa)

Piast: Szmatuła – Konczkowski, Hebert, Korun, Rugasević – Dziczek, Pietrowski, Mak (46’ Valencia), Bukata (6’ Vranjes), Zivec – Papadopulos (85' Barisic)

Żółte kartki: Korun, Dziczek, Zivec, Vranjes– Możdżeń, Rymaniak, Kovacević, Kaczarawa

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

anty kibic2017-08-19 19:55:52
są dziady i tyle , błędy ,błędy zero umiejętności zero ambicji ,zero zespołowości taka jest teraz Korona
kibic2017-08-19 19:57:37
Szkoda Korony że przegrali gdyż Piast był niewiele lepszy w grze od nich
JO2017-08-19 19:58:16
ŻENADA ,ŻENADA ,ŻENADA przez miesiąc bez pensji to nawet okręgówka nie była ŻENADA ,ŻENADA ŻENADA
CK732017-08-19 19:58:39
Ale jak to GÓRSKI hat-tricka nie strzelił ?
Ps.
Nie wykorzystane sytuacje się mszczą
Luka2017-08-19 20:01:38
Przegrali drugi mecz z rzędu a tu na twarzach uśmiech i poklepywanie z przeciwnikiem jedynie Aankour się przeją !!!
anty kibic2017-08-19 20:05:03
szkoda to jest jak teściowa do studni wpadnie i się nie utopi , a to to dziadostwo było i będzie co raz gorzej i tu na trzecią ligę się zanosi bo juniorzy lepiej piłkę kopią . Wszystkich w slipkach bez butów na piechote do Kielc przegnać
Zaczyna sie2017-08-19 20:05:09
Rownia pochyla, druga polowa dno
Mks2017-08-19 20:06:37
Dalej do znudzenia bede powtarzal co robi w Koronie gorski ?
anty trzecioligowiec2017-08-19 20:12:18
Panie trenerze pan już wszystko pokazał , a teraz walizeczki i do domu , a te barany podnoszą ceny biletów , Dziady !!!!!!!!
obserwator2017-08-19 20:17:11
napisał bym coś o pajacykach piłkarzykach ale były by to same przekleństwa więc może tylko oddajcie kasę za bilety i koszulki
Mks2017-08-19 20:23:07
Cóż chyba korona za bardzo uwierzyła że nie jest do spadku. Jak każdy mówił że jesteśmy do spadku to piłkarze byli zmobilizowani i pełni takiej sportowej złości że ja wam pokaże korona nie spadnie. Jak nagle zaczęli wszyscy chwalić koronę to zaczęła grać piach. Mamy teraz mecz z Termalica a później trzy trudne mecze z Pogonią, Wisła i Lechem jestem ciekawy jak to się potoczy a przypominam że nie ma podziału punktów i nie można już od początku sobie pozwolić by inne drużyny odskoczyly
Papcio2017-08-19 20:23:16
Z przykrością muszę stwierdzić, że Korona od trzech meczy zalicza regres w grze.
Zając Uświadom sobie2017-08-19 20:24:20
Przestańcie ich chwalić za styl itp fakty są takie ze po 6 kolejkach mamy zaledwie 5 pkt. Gdzie ta wielka Korona? Zając jak nie było napastnika tak nie ma. Ten ręcznik w bramce co pomaga drużynie. ? niedługo ten trener kelner tez zwatpi w sens. Co robił dzisiaj Burdenski amator w pierwszym składzie. ? dno dno dno Zając weź się do roboty nieudaczniku
Jarek2017-08-19 20:24:41
Panowie jak wy chcecie miec na meczach 10tys kibicow chyba tyle musicie dzisiaj oddac na dom dziecka... szkoda slow
Jarek2017-08-19 20:26:59
To jest obraz nedzy i rozpaczy jak sie to oglada a wartosc naszych gwiazdek poszla do gory he he ale zenada....!!!!
Robert2017-08-19 20:28:34
Cała Polska z nas sie smieje........ Reszte epitetów dopiszcie Panstwo sami.
W słowniku cywilizowanego człowieka brak jest słow mogacych opisac postawe naszego zespołu. Wykwintnej taktyce naszego trenera, zespól Piasta przedstawił taktyke "kupa mosci panowie" i udało sie.
Znowu fajansarskie błedy, przy całkowitym braku skutecznosci. Nie szukam teorii spiskowych , ale jak to jest możliwe,ze zespoły nie wygrywajace od kilku spotkan wygrywaja z Korona, a zawodnik nie strzelający przez rok z Korona zdobywa hattrick?. Dobrze , ze następnego meczu nie gramy z Lechią .
Xxx2017-08-19 20:39:31
Tego na trzezwo nie da sie ogladac a i tak jest tragedia.
tomek622017-08-19 20:47:26
Niestety ale z meczu na mecz coraz gorzej to wyglada
xxl2017-08-19 20:49:43
To jest zwykły szrot, obrona zero i tak jak mówiłem , sasi wyprowadzą kasę z korony i zostanie dług. Zresztą tylko debil sprzedaje towar i dokłada kupującemu kupę szmalu rok w rok.. Banda złodziei i niedorajdów.!!
obserwator2017-08-19 20:50:28
Nic dodać,nic ująć to się nazywa żenada. Brak koncepcji gry,masa niecelnych podań,chaotyczne rozgrywanie piłki w środku pola. Piszecie o niewykorzystanych sytuacjach,panowie wynik się liczy,a po takiej grze meczy się nie wygrywa. Przykre jest to , że przegrali mecz ze słabo prezentującym się zespołem.
krym2017-08-19 20:55:15
Głowa do góry chłopaki. Bywają i przegrane mecze.Ekstraklasa nadal w grze i będzie dobrze.
piotrek.a2017-08-19 20:59:14
Kochany Klubie Mój
panie prezesie
panie trenerze....
Są granice kiedy każdy kibic nawet ten który zazwyczaj pisze
że Wierny po porażce, Dumny po wygranej, ma juz tego dość.
Co nam kibicom z tego że gramy super piłkę dla oka,
co z tego że Możdzeń z Żubrem postrzegani są za najlepszą drugą linie w ekstraklasie.
Panowie 6 kolejka 5 punktów, jak dobrze policzyłem z 15 100% sytuacji nie wykorzystanych od początku sezonu.
Linia defensywna gra poprostu katastrofalnie, nawet kiedy Rynar jest w życiowej formie. Ken gra słabo Kova przeciętnie a Barry popelnia błąd za błędem, może warto dać szanse Diaw.
Nie jestem wstanie zrozumieć, braku wizji gry ofensywnej.
Nad Górskim nie ma co się pastwić, jest słaby i już. Gruzin może i by był przydatny gdyby zespół potrafił dobrze centrować w momencie kiedy pojawia się na boisku. Gino pobudka... Prezesie
nawet pan musi to widzieć, pilna potrzeba zawodników z paszportami UE. Powrót po kontuzji Jacka, Michała, Radka nic nie zmieni.
Kolejna sprawa chcecie oddać Cebulę, ok rozumiem, ale w taki wypadku Fabian razem z nim. Patrzyłem bez uprzedzeń dziś na jego grę.... i można napisać tylko OMG... Pozwoliliście odejść młodemu Kotkowi, no słabszy od Fabiana na pewno nie był.
Szkoda wielka żeby kibice którzy wiernie chodzą na mecze od wielu lat, nawet wtedy kiedy młyn się obraził, byli stale na meczach, zaniechali tego. I to nie dlatego, że się obrazi zrazi czy coś... tylko dla lepszego samopoczucia, mniej nerwów i rozczarowań sobie oszczędzić.
Panowie jest 6 kolejka prosze i apeluję żeby nie było później walki do ostatniego meczu o utrzymanie....
MKS!!!!!
Zając weź się do roboty2017-08-19 21:04:29
Gdzie Ta Twoja wielka Korona marny prezesino? Sprowadziles szrot i dziwić się ze punktów brak. Najlepsi starzy Koroniarze reszta na czele z trenerem kelnerem dno
mks2017-08-19 21:05:29
Korona Zajca 6 kolejek 5 pkt a on chce sprzedać Możdzenia Zubra I Nabila . Fabianek będzie grac. Spadek z takim podejściem prezesiku
Icek Filsonowicz2017-08-19 21:06:41
Trenerek który po kompromitującym meczu Barrego i Górskiego wystawia ich w kolejnym meczu powinien być zwolniony dyscyplinarnie i poszczuty psami
Kiki2017-08-19 21:42:09
Ile tej indolencji można oglądać ? Jak buduje drużynę Lettieri bo póki co ani na obronie ani ataku a pomoc dzisiaj też statyczna..?? Robimy się powoli pośmiechowiskiem tej e-klapy....
tom2017-08-19 22:00:06
Wstyd... z tak słabym przeciwnikiem przegra!..WSTYD!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem czy z Wierną Małogoszcz wyszarpaliby choć remis..
lol2017-08-19 22:11:43
jak mozna traktowac powaznie tego trenera, jak wystawia Burdenskiego w pierwszym skladzie? No jak!?
hahohi2017-08-19 22:15:47
Korona spadek. Pewne info!
kielczanin2017-08-19 22:56:29
Ich wszystkich należy wygwizdać!
Bez uprzedzeń2017-08-19 23:14:46
Trener zawalił.
Co to za eksperymenty z tym Burdenskim, wolny i słaby technicznie, na jakiej niby pozycji on ma dać różnicę.
To jest jakaś chora sytuacja jak się chce zmienić napastnika za napastnika to trzeba zrobić roszady na 4 pozycjach, i gra obronna Korony się posypała. Jak kontraktowali to znali zasady.
Alomerowić słaby na przedpolu, Jukić chaotyczny i z tą techniką nic nie zwojował. Górskiemu już nic nie pomoże, Kaczarawa nawet nie daje symptomów panowania nad piłką.
Trzeba czekać na Kiełba i Abalo bo te wynalazki Zająca i Dżiniego to w większości z kontuzjami lub kontuzjogenni.
Podsumowując zagrali najsłabszy mecz i łatwo przegrali z ostatnią drużyną, bilans Dżino 3 porażki, 2 remisy i 1 zwycięstwo, na 18 pkt zdobyli 5, dół tabeli i zrobi się nerwowo.
Trener pracuje metodą prób i błędów, i dorobkiem moźe przebić Wilmana.
Bartoszek to miał przynajmniej szczęście.
r2017-08-19 23:49:34
Żenada wlasciciel zatrudni swojego trenera zeby skad ustawiac i promoac swoje drewna z jego stajni co nie nadaja sie na ten poziom. Bramkarz raz wyszed do dosrodkowania i wtopa. Do tej pory nie ruszal sie z linii brakowej. Barry musi grac a Diaw 3x lepszy musi odejsc. I Gorski w ataku, jak trener decyduje zeby go dalej wystawiac to chyba ma problemy z mysleniem. Oczywiscie Burdenski w podstawowym.
19732017-08-20 08:57:14
Jak zremisowali na Legii i wygrali z Cracovią to 10 komentarzy, dziś już się zaczyna lament i fala wpisów. Dramatycznie wygląda skuteczność, a druga połowa to już był poziom drużyny Wilmana z wyjazdów. Teraz muszą być 3 punkty, a po przerwie reprezentacyjnej kolejne. Wtedy już wszyscy muszą być "do grania" i nie będzie tłumaczenia, że ten czy tamten są jeszcze nie gotowi. Jeśli wtedy pojawią się kolejne porażki, dołączę do tych płaczków powyżej :). A co do anty kibica, który pisze, że juniorzy grają lepiej... akurat wczoraj miałem okazję widzieć te talenty na Szczepaniaka... bez komentarza.
co to ma być2017-08-20 10:19:21
Co robi ten amator Fabianek w pierwszym składzie. ? Dno dno dno pozbywamy się Mrozika a zostaje synuś właściciela dramat układziki ukladziki nie będzie atmosfery nie będzie wyników panie Zając
Gdzie jest2017-08-20 16:18:22
ten od rozumu? Ile KORONA ma punktow?

Ostatnie wiadomości

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.